آیا سوالی دارید؟ از ما بپرسید

 
اگر سوال خود را در سوالات متداول پیدا نکردید، از طریق فرم روبه رو برای ما ارسال کنید

سوالات متداول

و پاسخ به سوالات متداول
یک دوربین مداربسته تا چند متر را می تواند فیلم بگیرد؟

محدودیت دقت دوربین مداربسته به عوامل متعددی از جمله نوع دوربین، نوع لنز، وضوح تصویر، و نور محیط بستگی دارد. معمولاً توان دوربین مداربسته در ضبط تصاویر به واحد متر (متر بر واحد وضوح تصویر) اندازه گیری می‌شود. این به معنای این است که به عنوان مثال، یک دوربین با وضوح تصویر 2 مگاپیکسل (MP) می‌تواند تصاویر با کیفیتی حدوداً 2 متری را ضبط کند. بنابراین، اگر دوربین مداربسته شما دارای وضوح 2 مگاپیکسل باشد، توانایی ضبط تصاویر با کیفیت حدوداً 2 متری را خواهد داشت. در صورتی که نیاز به ضبط تصاویر با دقت بیشتری دارید، باید از دوربین با وضوح بالاتری استفاده کنید. لازم به ذکر است که عوامل دیگری مانند نور محیطی، نوع لنز دوربین، و تنظیمات دستگاه نیز می‌توانند بر توان دقت دوربین تأثیر بگذارند..

مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است؟

مدت زمان ضبط دوربین مداربسته به عوامل متعددی بستگی دارد و قابل تنظیم است. مهمترین عواملی که مدت زمان ضبط را تعیین می‌کنند عبارتند از: فضای ذخیره‌سازی-رزولوشن تصویر-تعداد دوربین‌ها-تنظیمات زمانی-نوع ذخیره‌سازی-فشرده‌سازی تصویر به طور کلی، مدت زمان ضبط دوربین مداربسته به تنظیمات و ویژگی‌های سیستم شما بستگی دارد. برای دانستن دقیق مدت زمان ضبط، به مشخصات فنی دستگاه یا دوربین مداربسته مورد نظرتان مراجعه کنید.

آیا دوربین های مدار بسته بی سیم هستند؟

بله دوربین مدار بسته می تواند بی سیم باشد. بعضی از دوربینهای مداربسته بی سیم هستند و دارای باتری داخلی هستند و می توانند توسط انرژی خورشیدی شارژ شوند. دوربینهای مداربسته بی سیمی که فاقد باتری هستند تامین برق آنها با آداپتور متصل به برق شهری انجام میشود و میتوانند از طریق یک لینک بیسیم به دستگاه ضبط کننده تصاویر (NVR/DVR)متصل شوند.

آیا دوربین مدار بسته بدون اینترنت کار می کند؟

بله دوربین مدار بسته بدون اینترنت کار می کند. ولی برای دیدن تصاویر از مکانی غیر از مکانی که دوربین در آنجا نصب شده نیاز به ارسال دیتا بر بستر اینترنت است.

کدام دوربین مداربسته را بخرم؟

سیستم های دوربین مدار بسته به طور گسترده ای در دسترس هستند و می توان آنها را در بسیاری از فروشگاه ها و به صورت آنلاین خریداری کرد. عوامل زیادی وجود دارد که تعیین کننده مناسبترین نوع دوربین برای مکان مورد نظر شماست. محل نصب (داخل ساختمان یا بیرون ساختمان) – شرایط جوی- ارتفاع نصب- کیفیت مورد نظر برای دیدن جزییات – محدوده پوشش دهی و البته قیمت دوربین از عواملی هستند که در انتخاب دوربین تاثیر گذارند کارشناسان ما در دیجی کالا سرویس با تیم متخصص مناسبترین دوربین را به شما پیشنهاد میدهند.

چرا دوربین مداربسته من تار است؟

تار شدن تصاویر دوربین مداربسته می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. محتمل ترین علت کثیف شدن لنز است ، خاک، آب باران یا حتی تار عنکبوت می تواند روی لنز دوربین جمع شود و منجر به ایجاد تصاویری تار یا نامشخص شود. تمیز کردن لنز این مشکل را برطرف می کند. دوربینهای قدیمیتر به تنظیماتی نیاز دارند تا هم در روز و هم در شب فوکوس باشند در این صورت کارشناس دوربین مداربسته باید تنظیمات و لنزهای دوربین شما را بررسی کرده تا از صحت کارکرد درست آن مطمئن شود.

DVR/NVR دوربین مدار بسته را کجا قرار دهیم؟

در یک ضبط کننده ویدیوی اطلاعات زیادی نگه داشته می شود و بنابراین باید در مکانی امن نصب شود. از نظر فیزیکی باید در مکانی قرار گیرد که ترجیحاً در یک اتاق با درب قفلدار بوده و داخل رک صب شود دستگاه ضبط کننده دارای اطلاعات شخصی زیادی است و باید رمز عبور قوی داشته باشد.

فیلم دوربین مداربسته چگونه ذخیره می شود؟

امروزه فیلم های دوربین مداربسته عمدتا بر روی هارد دیسک در DVR و NVR و در سیستم های بزرگتر، بر روی سرورها ذخیره می شود. برخی از سیستمها ویدئو را به Cloud منتقل میکنند، اما این تکنولوژی نیاز به فشردهسازی قوی و داشتن اینترنت با پهنای باند بالا دارد.

از ما بپرسید

سوال خود را برای ما ارسال کنید
اگر هنوز پاسخ سوال خود را پیدا نکرده اید از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید ما سریع پاسخ خواهیم داد.