در این مطلب که به همراه فیلم آموزشی ارائه شده است قصد داریم ضمن معرفی این کارت و قابلیت ها و ظرفیت هایی که به دستگاه اضافه می کند، به نحوه نصب و اتصال آن نیز به دستگاه بپردازیم.

معرفی کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک

سانترال های مدل TES824 به صورت پیش فرض بر روی خود از ۳ خط شهری و ۸ خط داخلی که توانایی راه اندازی خطوط هایبرید و آنالوگ را دارد، پشتیبانی می کنند.

یعنی به صورت پیش فرض بر روی این دستگاه ها ۸ سوکت داخلی قرار گرفته است که می توان با اتصال هر تلفن داخلی به این سوکت ها تلفن مورد نظر را راه اندازی نمود.

معمولاً یکی از تلفن های هایبرید ۷۷۳۰ را به جک ۰۱ این دستگاه وصل نموده و از آن برای برنامه ریزی دستگاه از طریق کد های مختلف استفاده می کنند.

برای آشنایی بیشتر با برنامه ریزی این دستگاه ها از طریق تلفن یا نرم افزار می توانید برای خرید پکیج جامع آموزش سانترال ۸۲۴ اقدام نمایید.

زمانی که در یک شرکت و یا کسب و کار به داخلی های بیشتری نیاز داشته باشیم باید از کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک استفاده نماییم.

البته این کارت فقط بر روی مدل TES824 نصب می شود زیرا سانترال TEM824 به صورت پیش فرض بر روی خود ۶ خط شهری و ۱۶ داخلی را دارد.

برای رسیدن این دستگاه به ظرفیت نهایی باید کارت سوم که کارت ۲ به ۸ می باشد و دستگاه را به ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی ارتقاء می دهد را نصب نمود. هرسوالی که داری در انجمن مطرح کن

راه اندازی ۸ داخلی هایبرید و آنالوگ

کارت ۳ به ۸ پاناسونیک علاوه بر ظرفیت اولیه ای که برای راه اندازی خطوط شهری دارد می تواند ۸ داخلی جدید نیز به مجموعه اضافه نماید.

البته شرکت هایی که از این کارت استفاده می کنند می توانند با توجه به نیاز خود خطوط آنالوگ یا هایبرید را استفاده کنند.

همانطور که می دانید تلفن های هایبرید برای راه اندازی به دو زوج سیم بوق و دیتا نیاز دارند در حالی که با یک زوج سیم بوق می توان تلفن های آنالوگ را راه اندازی نمود.

هر چند تلفن های آنالوگ قیمت پایین ترین دارند اما عدم وجود نمایشگر در بسیاری از مدل ها و کلید های حافظه می تواند به عنوان یک عیب برای این دستگاه ها به شمار بیاید.

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک

نصب کارت کالر آیدی بر روی کارت ۳ به ۸

با توجه به اینکه کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک به صورت پیش فرض از کالر آیدی بر روی خطوط شهری خود پشتیبانی نمی کند برای استفاده از این قابلیت که می تواند تاثیر بسیار زیادی در مدیریت بهتر تماس ها داشته باشد، باید از کارت مخصوص کالر آیدی روی سانترال های کم ظرفیت استفاده نماییم.

کارت سانترال TE82494 که به عنوان کارت کالر آیدی سانترال های کم ظرفیت شناخته می شود، می تواند کالر آیدی را روی سه خط شهری راه اندازی نماید.

یعنی اگر بخواهیم از کارت ۳ به ۸ روی دستگاه استفاده نماییم حتما باید یک کارت کالر آیدی نیز بر روی آن نصب کنیم. دوره آموزش سانترال پاناسونیک و ایزابل (سیپ سرور)

نصب کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک

زمانی که این کارت را خریداری می کنید به همراه آن دو پین مخصوص برای اتصال به دستگاه سانترال و همچینن سه پیچ برای محکم کردن کارت قرار داده می شود.

بعد از باز کردن در دستگاه سانترال باید پین های مخصوص را در محل قرار گیری کارت قرار داده و آن ها را محکم نماییم.

در مرحله بعد کارت را روی پین ها قرار داده تا اتصال کارت با دستگاه برقرار شود و ظرفیت دستگاه برای استفاده از خطوط شهری و داخلی ها افزایش پیدا کند.

پانوشت از وب سایت pbx shop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *