همون طور که در مقاله قبلی گفتیم سانترال ها مراکز تماسی هستند که با ایجاد ارتباط داخلی مقرون به صرفه و پرکاربرد می توانند باعث بالا بردن راندمان کاری در دفاتر ، شرکت ها و غیره شوند.

از دسته مراکز تلفن کم ظرفیت می توان به سانترال پاناسونیک ۸۲۴ اشاره کرد. در واقع این سانترال به دلیل ظرفیت کم برای مراکز کوچک کاربرد دارد.

سانترال پاناسونیک ۸۲۴ تحت شبکه نیست ولی قابلیت هایی که دارد توانسته آن را هنوز در صدر نگه دارد.

این دستگاه در بیس اولیه ۳ ورودی شهری(CO) برای اتصال خطوط شهری  دارد. شکل شماره یک محل اتصال خطوط شهری به سانترال پاناسونیک ۸۲۴ را نشان می دهد. خب بعد از پورت خطوط شهری نوبت معرفی پورت های داخلی سانترال پاناسونیک ۸۲۴ است.

این مرکز تماس به صورت پیش فرض و در حالت بیس اولیه ۸ داخلی روی کارت خود دارد. در صورت اتصال تلفن به کمک ترمینال به پورت های داخلی این سانترال می توان از آن استفاده کرد. شکل شماره ۲ پورت های خطوط داخلی را نشان می دهد.

معرفی بخشهای مختلف دستگاه سانترال پاناسونیک ۸۲۴

شکل شماره ۱

سانترال پاناسونیک 824

شکل شماره ۲

سانترال پاناسونیک 824

در انتهای کارت اصلی ، یه پورتی هست تا شما بتونید دستگاه رو به اسپیکر وصل کنید که بهش پورت PAGING  میگن.

اگه شما دوست داشته باشین پخش موزیک انتظار دستگاه رو عوض کنید و از موزیک پیش فرض دستگاه سانترال پاناسونیک ۸۲۴ استفاده نکنید میتونید از پورت MUSIC که در کنار پورت پیچینگ قرار گرفته استفاده کنین .

به کنار دستگاه سمت راست نگاه کنید دو پورت می بینید که برای برنامه ریزی یا کانفیگ دستگاه هست ، درواقع با کابل USB یا RS232 میتوان سانترال پاناسونیک ۸۲۴ را به سیستم متصل کرد. در قسمت چپ دستگاه قسمتی هست که کابل پاور، کلید پاور و محلی برای وصل باتری در مواقع قطع برق تعبیه شده .

سانترال پاناسونیک 824

نکته : اینو یادمون باشه دوتا باتری ۱۲ ولت میتونه این دستگاه را حدود دو ساعت برامون روشن نگه داره.

تا الان هرچی گفتیم مربوط به قسمتهایی بود که با چشم دیده می شد حالا می خواهیم درب دستگاه رو باز کنیم و چیزای بیشتر درباره TES824 بدونیم.

سانترال پاناسونیک 824

داخل سانترال پاناسونیک ۸۲۴ اسلات های خالی مشاهده میشه که هر کدام برای نوع خاصی از کارت هاست ، مثلا کارت کالر آی دی که برای نمایش شماره در صفحه تلفنه در قسمتی نصب میشه که CID نوشته شده ، هر یک از این کارت ها سه خط شهری را ساپورت میکنه.

اسلات دیگه مربوط به اپراطور خودکار(OGM) هست ، در واقع وقتی نیاز باشه بیشتر از یک اپراطور استفاده کنیم ، باید این کارت را جا بزنیم.در حالت پیش فرض در سانترال پاناسونیک ۸۲۴ یک کانال تلفن گویا وجود دارد، درصورت تمایل به داشتن تلفن گویا دوم میتوانید از کارت دیزا استفاده کنید و با نصب این کارت، سانترال دو کانال تلفن گویا قابل فعالسازی دارد.

کارت دیگه مورد استفاده در سانترال پاناسونیک ۸۲۴ ، کارت دور فون هست و برای باز کردن دره که ما میتونیم اونو بالای قسمت مربوط به پاور دستگاه نصب کنیم و کانکتورهای اونو وصل کنیم.

برای اطلاعات بیشتر میتونید وارد صفحه محصولات ← سانترال TES824 بشید. شیوه نصب دو کارت دیگه رو در آینده حتما بهتون آموزش میدیم……..

پانوشت از وب سایتpbx shop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *