دیزا سانترال ۸۲۴ یکی از کاربردی ترین قابلیت های دستگاه است که می تواند مزایای زیادی را برای کسب و کار و شرکت ها به همراه داشته باشد و البته روی میزان پاسخ دهی به مشتریان و همچنین کاهش اتلاف زمان می تواند تاثیر زیادی داشته باشد تا راحت تر به مقصد مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.
در ابتدا مقاله دیزا سانترال ۸۲۴ رو با یه مثال رایج شروع میکنیم.
شاید تاحالا متوجه این موضوع شده باشید ، زمانی که وارد یه سازمان میشید، می بینید حجم زیادی از کارها به دوش منشی سازمان هست که باید به طور دقیق اونا رو ساماندهی کنه .
حالا سازمانی رو در نظر بگیرید که یک منشی بدون سرویس دیزا سانترال یا تلفن گویا با حجم زیادی از کارها مواجه شده ، مثلا باید به شرکتی فکس بفرستد از طرفی پیک تماس گرفته و حسابدار شرکت دیگری پشت خط است و منشی باید تا قبل از ساعت اداری با منشی شرکت دیگری تماس بگیرد. حتی فکر کردن به چنین موقعیتی باعث استرسمون میشه.
دیزا سانترال 824

در این شرایط مدیر شرکت میتونه یه منشی دیگه استخدام کنه یا این که کار عاقلانه دیگه ای انجام بده و یک سیستم دیزا سانترال ۸۲۴ برای پاسخگویی به مشتریان راه اندازی کنه و تمام تماس های ورودی سازمانشو به اصطلاح هندل کنه. موضوع مهم در آموزش دیزا سانترال ۸۲۴ نحوه راه اندازی آن است که در این مقاله به آن می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه اندازی تلفن گویا سانترال پاناسونیک مدل ۸۲۴ از طریق نرم افزار

نحوه ورود کد برای دیزا سانترال ۸۲۴

در ابتدای کار با یه تلفن غیر آنالوگ مثل پاناسونیک مدل ۷۷۳۰ به جک یک سانترالتون وصل بشین. سپس کلید پروگرام و بعد از اون کلید ستاره و مربع را شماره گیری کنید.

حالا پسورد سانترالتون بزنید و در انتها نوبت به کد برنامه ریزی میرسه که باید کد برنامه ریزی مد نظرتونو وارد کنین. برای درک بهتر به تصویر زیر دقت کنید.

« کدهای لازم برای برنامه ریزی دیزا سانترال ۸۲۴ »

کد ۴۱۴  در دیزا سانترال ۸۲۴ :

این کد نوع خروجی خط شهری رو تعیین میکنه. انواع حالت های خروجی خط شهری :

  • DIL : حالت زنگ خوری به صورت مستقیم است.
  • DISA : حالت تلفن گویا است (دیزا).
  • UCD : در تعریف کردن گروه با چند داخلی به طور چرخشی زنگ خوری دارد.
  • MODEM : زمان استفاده از مودم روی این حالت باید باشیم.
  • BV: قبل از تنظیمات bv با کد مربوطه خود اول باید حالت خط شهری را روی bv قرار داد.
  • Normal : در زمان تعیین زنگ خوری به کدام داخلی ها ، از قبل باید روی حالت نرمال قرار گرفته باشیم.

خب بعد از زدن کد ۴۱۴ ، روی نمایشگرتون CO Day / Mode ( انتخاب تعیین مسیر تماس های ورودی برای روز ) رو دارین که باید با فشردن کلید SP-PHONE آن را تایید کنید تا وارد مرحله بعد بشین.

بعد از انتخاب حالت خط شهری روی تلفن گویا یا دیزا میتونید براش شماره دیزا یا پیغام مورد نظر را تعریف کنید.

در دیزا سانترال ۸۲۴ برای این کار با دکمه AUTO ANS ، حالت DISA : OGM رو انتخاب کنین و بعد از آن شماره پیغام مثلا شماره یک را انتخاب کنید و در مرحله آخر دکمه STORE رو بزنین تا تنظیمات روی  سانترالتون ست بشه. ( نکته : این کد تا ۴۱۶ قابل تعمیمه و میتونید برای ظهر و شب ، تنظیمات دیزا را انجام بدین.)

راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای در سانترال ۸۲۴

کد ۵۰۰  در دیزا سانترال ۸۲۴ :

تعیین حالت اپراتور برای دیزا سانترال ۸۲۴ این کد در واقع میتونه ادامه مرحله بالا رو برای حالت دیزا تکمیل کنه.وقتی شما در کد ۴۱۴ یک خط را به عنوان خطی که اپراتور داره انتخاب کردین ، با زدن این کد میتونید منشی را روی خطتون قرار بدین ، به این شکل که با زدن کد ۵۰۰ پیام DISA DIAL MODE را میبینید که باید با SP-PHONE تاییدش کنین.

بعد از تاییدش WITH OUT AA در نمایشگرتون ظاهر میشه که با AUTO ANS قابل تغییر به WITH AA هست. پس برای داشتن منشی باید در حالت WITH AA قرارش بدین و با دکمه STORE تنظیماتتونو ثبت کنین.

ضبط پیغام دیزا سانترال ۸۲۴ (ضبط پیغام خوش آمد تلفن گویا):

نکته مهم نحوه ضبط صدا به عنوان منشی  هست  که کار خیلی راحتیه ، اول باید PROGRAM رو بزنین سپس عدد ۹ را وارد کنین در مرحله بعد عدد ۱ رو فشار بدین. برای انتخاب پیامتون به عنوان اولین پیام عدد ۱ را دوباره بزنین.

دیزا سانترال 824

توجه داشته باشید که بعد از عدد ۹۱ باید شماره پیغام یا OGM را انتخاب کنید که معمولا بر روی سانترال های ۸۲۴ یک پیغام ضبط می شود.

ما هم در این مرحله با فرض اینکه یک پیغام بر روی سانترال داریم، عدد یک را انتخاب کردیم، در صورتیکه پیغام های بیشتری داشتید باید شماره پیغام مورد نظر را انتخاب کنید (سانترال ۸۲۴ می تواند ۸ پیغام را ضبط کند) حالا صداتونو ضبط کنین و دکمه استور رو بزنین.

برای شنیدن و حذف صداتون هم میتونید به ترتیب از دستورالعمل زیراستفاده کنین.

دیزا سانترال 824
دیزا سانترال 824

کد ۵۱۷ :

تعیین زمان برای شماره گیری عدد دوم در هنگام پخش صدای منشی در دیزا سانترال ۸۲۴ ابتدا کد را وارد کنین سپس پیام DISA AA Time را با دکمه SP-PHONE تایید کنین تا به مرحله تایم دادن برسین.

پیش فرض سانترال روی ۱ ثانیه هستش که با کلید AUTO ANS تا ۶ ثانیه قابل تغییره. برای نشستن این تنظیم مثل بقیه تنظیمات STORE را بزنین.

کد ۵۰۱ :

مشخص کردن کدام کلید برای کدام داخلی:

در حالت دیزا سانترال ۸۲۴ با گرفتن این کد در نمایشگر شما پیام DISA Built-in ظاهر میشه که با زدن SP-PHONE وارد مرحله بعد میشین.

قطعا از قبل برای دیزا سانترالتون روی کاغذ نقشه ای مشخص کردین که کدام کلید تلفن مربوط به کدام داخلی باشد و این مرحله ، مرحله اجرای آن است.

خب پیام AA No در این مرحله روی نمایشگر شما دیده میشه که از شما شماره کلید مورد نظرتونو میپرسه ( از ۰ تا ۹ ) مثلا کلید ۱ تلفن را انتخاب کردین.

حالا پیامی به شکل مقابل میبینیدJack….. ۱ : در قسمتی که با نقطه چین براتون نمایش دادیم باید شماره جک مورده نظرتون که در واقع قبلا به داخلی مورد نظرتون دادین تایپ کنین.

به همین ترتیب میتونین هر چندتا که داخلی دارین روی دکمه های اپراتور ست کنین.

نکته : لازم نیست برای انتخاب هر کلید تلفن از برنامه خارج بشین و دوباره وارد بشین این کار با دکمه SP-PHONE قابل انجامه.

به این ترتیب دیدید که به راحتی و سریع تنظیمات دیزای شما انجام میشه و میتونید از این قابلیت خوب سانترالتون استفاده کنید در ضمن برای این که به طور همزمان دو دیزا برای خطتون داشته باشید میتونید کارت دیزا برای سانترالتون تهیه کنید.

پانوشت از وب سایت pbx shop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *