آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته


انتقال تصویر در دوربین مدار بسته به چند طریق ممکن است که با توجه قابلیت دستگاه DVR یا NVR می توان این کار را انجام داد. به طور کلی تصویر همه ی دستگاه های ضبط کننده دیجیتال را می توان در بستر اینترنت انتقال داد و جدید یا قدیمی بودن دستگاه مشکلی در این امر ایجاد نخواهد کرد. 

فقط جدید بودن DVR یا NVR حسنی که دارد این است که از روش های جدید انتقال تصویر بهره می برد و باعث می شود که افرادی حتی بدون تخصص حرفه ای نسبت به شبکه بتوانند این کار را به راحتی انجام دهند.

تصویر چه دستگاههایی را می توان انتقال داد؟

 • تمامی دستگاههای دی وی آر آنالوگ، AHD، HDCVI و HDTVI
 • تمامی دستگاههای ضبط کننده دیجیتال یا NVR
 • دوربین های تحت شبکه یا IP
 • دوربین های وایرلس تکی یا چندتایی

چه تجهیزاتی انتقال تصویر ندارند؟

 • دوربین های مدار بسته ای که با از کابل کواکسیال استفاده می کنند. (منظور DVR نیست)
 • دوربین های بیسیمی که به شبکه وصل نمی شوند.(مثل دوربین های کنترل کودک که خودشان صفحه نمایش دارند)

با این مقدمه به سراغ روش های انتقال تصویر دوربین مدار بسته می رویم. و نکته ای که مهم است این انتقال تصویر را برای شبکه داخلی می خواهیم یا اینکه بتوانیم از هر جای دنیا تصاویر دوربین هایمان را داشته باشیم. 

روش های انتقال تصویر دوربین مدار بسته

 1. انتقال تصویر به روش P2P یا نقطه به نقطه
 2. انتقال تصویر با آی پی ثابت
 3. انتقال تصویر در شبکه داخلی

1-انتقال تصویر دوربین مدار بسته به روش P2P 

این نوع انتقال تصویر تقریبا روش جدیدی است که با وصل کردن کابل لن به دوربین یا DVR و NVR تصاویر به سرور ارائه دهنده خدمات هدایت شده و منتظر اتصال دستگاه های مجاز برای مشاهده تصاویر می باشد.

روش های انتقال تصویر

اگر پک دوربین مدار بسته خریداری شده از سال 1395 به بعد و یا از مدلهای AHD، HDCVI و HDTVI باشد می توان مطمئن بود که از خدمات P2P بهره می برد. با این حال دستگاه باید تست شود که آیا سرور ارائه دهنده خدمات انتقال تصویر قطع و یا فیلتر نشده باشد.

روش انتقال تصویر به طریق P2P

پس از نصب دی وی آر و روش نمودن آن، به وسیله کابل لن آن را به یک مودم که دارای اینترنت فعال است، متصل نمایید. بر روی جعبه دی وی آر معمول QR کد برنامه یا اپلیکیشنی که می بایست روی تلفن همراه خود نصب وجود دارد و اگر جعبه موجود نبود هنگام روشن کردن دستگاه و در قسمت راهنمایی این بارکد را اسکن کنید تا اپلیکیشن را دریافت کنید.

سپس پس از نصب برنامه به قسمت اضافه کردن دستگاه بروید و پس از نامگذاری روی دستگاه، دکمه مقابل گزینه GID را بزنید تا دوربین موبایلتان جهت اسکن QR کد باز شود.

این کد نیز در همان قسمت راهنمایی در هنگام روشن کردن دی وی آر وجود داشت و اگر آن را پیدا نمی کنید، می توانید با کلیک راست کردن از موس DVR یا NVR تان آن را پیدا کنید.

گزینه های بعدی نام کاربری و کلمه عبور است که می بایست یوزرنیم و پسورد دی وی آر را در این قسمت ها وارد کرد و در انتها از شما میخواهد تا تعداد دوربین ها را مشخص کنید. با ذخیره کردن این تنظیمات کار تمام است و شما قادراید تصاویر دوربین مداربسته خود را در تلفن همراه تان ببینید.

انتقال تصویر در دوربین های وایرلس

روش انتقال تصویر در دوربین های بیسیم ممکن است کمی متفاوت باشد، چرا که هر شرکتی ساز و کار خود را برای سهولت و همچنین امنیت ارسال تصویر داد. که ما پیشنهاد می کنیم بعد از خرید دوربین بیسیم آموزش های تصویری جهت انتقال تصویر آن مدل دوربین را ببینید.

انتقال تصویر بر روی موبایل و دسکتاپ

با این حال اگر دوربین مداربسته بیسیم از مدلهای ارزان قیمت باشد، می بایست نام اپ مورد نیاز برای تلفن همراه را از روی جعبه خواند و آن را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرد. دوربین وایرلس را روشن کرده و پس از نصب برنامه گزینه + یا Add Device را زد و در ادامه گزینه New device configuration را انتخاب کنید. 

تلفن همراه به دنبال دوربین گشته و آن را پیدا می کند. در صورتی که دوربین بیسیم یافت نشد وارد تنظیمات وای فای تلفن همراه شده و به دنبال Wifi ای باشید که در نزدیکی شماست و رمزی هم ندارد و به آن وصل شوید. (برخی از دوربین های وایرلس موقع راه اندازی اولیه هات اسپات میشوند تا بتوان سریعتر آنها را یافت) و دوباره از طریق برنامه دوربین را جستجو کنید.

در ادامه و پس از شناسایی دوربین اپ از شما، نام دوربین که دلخواه است را می خواهد، سپس می بایست یوز نیم و پسورد مودم وای فای محل را جهت اتصال دوربین به اینترنت وارد کنید و در انتها یک پسورد مطمئن برای امنیت دوربین بیسیم مشخص کنید. در اینجا نیز کار تمام است و همانطور که قبلا گفته شد، ممکن است مراحل انتقال تصویر در هر دوربین بیسیمی متفاوت باشد.

انتقال تصویر به روش آی پی استاتیک

مطمئن ترین روش انتقال تصویر همین روش است و برای همه ی دستگاهها و دوربین هایی که قابلیت انتقال تصویر داشته باشند قابل اجرا خواهد بود. پس اگر دستگاهی قدیمی بود و یا سرور P2P آن قطع بود می توان از این روش استفاده نمود. برای توضیح این روش به دلیل پیچیدگی خاصش آموزش قدم به قدم را ارائه می دهیم.

1– خرید آی پی ثابت

اولین قدم این است که از شرکت ارائه دهنده اینترنت خودتان درخواست IP static  نمایید. حالا چرا آی پی ثابت؟ علت این است که مودم ها با هر بار قطع و وصل شدن آی پی شان تغییر می کند و شما با خرید آی پی ثابت جلو این تغییر را میگیرد.

2- مشاهده تنظیمات دی وی آر

وارد منو دی وی آر یا NVR و حتی دوربین آی پی شوید و در تنظیمات شبکه آن آی پی دستگاه، پورت های خروجی برای وب و موبایل را در جایی یادداشت نمایید. اگر در این تنظیمات گزینه DHCP تیک خورده بود، تیک جلوی آن را غیر فعال کنید. 

ست کردن دی وی آر دوربین مدار بسته
 • گزینه TYPE را روی STATIC فیکس کنید
 • MEDIA PORT را یاداشت نمایید
 • WEB PORT معمولا ۸۰ می باشد
 • IP ADDRESS همان IP دی وی آر است که این مورد را نیز باید یادداشت کنیم
 • SUBNET MASK لازم به تغیر و یادداشت ندارد
 • GATEWAY معمولا آی پی مودم می باشد
 • در آخر گزینه APPLY را زده و خارج می شویم
 • در صورت داشتن موبایل پورت آن را نیز یادداشت می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *